ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 9917516
*
nr 991 7516
Pigtittare
höjd: 27 ca
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2015
kl 18:57:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 20:25:31
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
9037 Ask med lock
Orientalisk. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:55
-
9316 Bestick
Marcel Cotte, Melron, Frankrike, 57 del
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:08
-
9073 Bokverk
Sveriges sjökartor 1539-1836, Anders Hedin, 2007
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:23
-
9222 Brickor
2 st, Svenskt Tenn/Marie Louise Ekman. Längd: 43-5..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:07
-
9036 Cigarettbehåll..
höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:30
-
9046 Coasters
5 st, Pläter. Diameter: 10-16 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:29
*
Pigtittare
nr 991 7516
Pigtittare
höjd: 27 ca
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 20:25:31 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
9037 Ask med lock
Orientalisk. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:55 -
9316 Bestick
Marcel Cotte, Melron, Frankrike, 57 del
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:08 -
9073 Bokverk
Sveriges sjökartor 1539-1836, Anders Hedin, 2007
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:23
-
9222 Brickor
2 st, Svenskt Tenn/Marie Louise Ekman. Längd: 43-5..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:07 -
9036 Cigarettbehåll..
höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:30 -
9046 Coasters
5 st, Pläter. Diameter: 10-16 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:29